Бахіли – універсальний засіб індивідуального захисту, у вигляді чохлів з гумкою, що запобігає поширенню мікробів, бруду, інфекційних захворювань, вони також підходять для підтримки стерильного середовища та захисту самого взуття. Сучасні бахіли дуже компактні та зручні. Вони відіграють важливу роль у багатьох галузях, допомагають підтримувати санітарно-гігієнічні норми у місцях скупчення людей: на промислових об'єктах, харчових підприємствах, у медичних закладах, у хімічних лабораторіях та косметологічних кабінетах.
Види бахіл за типом матеріалу та їх переваги - що варто знати
Бахіли виготовляються з синтетичних матеріалів різної щільності. Тому важливо звертати увагу на кількість мікрон в характеристиках, особливо якщо потрібні вироби для довготривалого використання. Нижче перераховані найпоширеніші матеріали, з яких виготовляють одноразові та багаторазові моделі:
-
Спанбонд. Нетканий матеріал із рядом переваг: дуже легкі, не шелестять при використанні і не намагнічуються. Але є істотний недолік: спанбонд з часом вбирає вологу, але в той же час має дихаючі властивості. Його густина визначається співвідношенням г/м2.
-
Поліетилен хлорований. За рахунок шорсткості, абсолютно не слизький. Це особливо актуально, якщо потрібно ходити мокрою поверхнею. До того ж, взуття залишиться сухим.
-
Поліетилен високого тиску (ПВД). З нього виготовляють найдоступніші, найпоширеніші одноразові бахіли для короткочасного застосування. Але варто враховувати, що цей матеріал порівняно слизький.
-
Поліетилен низького тиску (ПНД). Міцний матеріал, стійкий до вологи, перепадів температур та пошкоджень, і також може бути слизьким. З нього роблять і одно- і багаторазові бахіли наприклад, для використання у басейнах. Можуть бути щільними та біорозкладними.
Етапи автоматизованого виготовлення бахіл: розкрій, склеювання, спайка
Засоби індивідуального захисту, із зазначених вище матеріалів, виробляються у промислових умовах, на спеціалізованому устаткуванні – автоматизованих верстатах. Це допомагає отримати якісні вироби з естетичними швами, стібками та формами у великих масштабах.
Перш ніж з'явитися на полицях онлайн магазинів або аптек, навіть найпростіші бахіли проходять кілька етапів виробництва:
-
Спочатку матеріал фіксують та розрівнюють на спеціальному верстаті.
-
Після цього до полотна прикріплюється подвійна гумка і загортається.
-
З цієї заготовки вирізають необхідну форму гарячим ножем, який відразу запаює краї виробу.
-
Після цього бахіли пакують.
Категорії бахіл з урахуванням сфери застосування
Засоби індивідуального захисту бувають двох видів: одноразові та багаторазові.
Більшою мірою популярністю користуються одноразові бахіли, оскільки це легкі та універсальні моделі, до того ж дуже доступні. Найчастіше використовують у лікарнях, як співробітниками, так і пацієнтами, оскільки вони допомагають підтримувати санітарні норми там, де це потрібно.
Підбираючи одноразові бахіли, важливо враховувати місце застосування, рід діяльності та інші фактори. Ціна на ці вироби також варіюється. Вона залежить багатьох чинників: складу, призначення, щільності. При покупці бахіл на сайті CHILA, звертайте увагу на такі параметри:
-
Щільність – від 13 до 60 мікронів.
-
Вага – 1,3 г/шт. до 6,0 г/шт.
-
Сегмент: економ, стандарт, міцні/особливо міцні.
-
Фактура – текстурована, гладка
-
Колір, можливо, потрібен, той, який відповідатиме одязі персоналу та стилю закладу.
-
Якість – важливий аспект, який ми можемо гарантувати, пропонуючи товари з відповідними сертифікатами якості
Матеріал підготувала: Давидюк Наталія