Численні дослідження показують, що більшість гостей готелів при заселенні в номер в першу чергу оцінюють якість і чистоту постільних речей.
Можна сказати, що якісний готельний текстиль є візитною карткою закладу. Якщо він не відповідає очікуванням гостя, то загальне враження про готель буде безповоротно втрачено, навіть якщо всі інші послуги знаходяться на висоті. Рекомендуємо вивчити дане практичне керівництво по вибору постільної білизни для готельного бізнесу.
Щільність тканини: як не попастися на виверти
Готельне постільна білизна піддається частим прання, тому перший фактор, на який потрібно звертати увагу − щільність тканини. Від цього показника залежить міцність і довговічність матеріалу.
Оцінювати щільність матеріалу потрібно за двома показниками:
- Лінійна щільність– кількість вертикальних і горизонтальних ниток на один квадратний сантиметр. У світовому стандарті позначається як МС (ThreadCounts) і показує кількість ниток на квадратний дюйм.
Вважається, що чим більше кількість ниток, тим краще тканина. Можна зустріти постільну білизну для готелів, де виробник вказує 1000 і навіть 1500 ТС. Насправді це тканина, зіткана з більш дешевою багатошарової пряжі. На малюнку можна побачити, як виглядає тканина з зазначеними 600 МС (насправді 3*200=600) і якісна одношарова пряжа.
Експерти готельного бізнесу стверджують, що в якісному одношаровому постільній білизні кількість ниток коливається в діапазоні 180-280 ТЗ.
Поверхнева щільність показує масу волокна і позначається в грамах на квадратний метр. Вважається, що чим вище цей показник, тим більш якісна тканина. Однак не варто забувати, що занадто щільний матеріал буде більш жорстким і менш приємною для тіла. Оптимальний варіант для готельних постільних речей – 120-150 г/м2.
Склад тканини: натуральні або сумішеві
Кращим і самим популярним матеріалом для пошиття ліжок для готелів вважається натуральна бавовна. Він є більш повітропроникним, добре відводить вологу від тіла, тому більш комфортний, ніж сумішеві бавовняні тканини, в яких містяться синтетичні волокна. Якісний натуральний бавовна не викликає алергію, дуже міцний, легкий у догляді і неймовірно довговічний.
Що таке плетіння тканини
Багато готельєри неправильно розуміють поняття «склад тканини», вважаючи, що сатин, перкаль або сатин – це різні види бавовни. Насправді все це бавовняні тканини, які відрізняються товщиною нитки і способом плетіння. Завдяки цьому різні тканини мають різну щільність і фактуру (різницю ви побачите нижче на фото), а також вартість. Тому вибір тканини багато в чому залежить від цінового рівня готелю або номерів.
Бязь для готелю
Це 100% бавовняна матова тканина досить щільного хрестоподібного плетіння.
Вибираючи постільна білизна для готелів і бюджетних готелів, кожен власник прагне знайти недорогий варіант з хорошими експлуатаційними властивостями. Таким закладам ми пропонуємо ліжко з вибіленої бязі щільністю 145 г/м2.
Постільна білизна з бязі трохи шорстке на дотик і може здатися дещо жорстким спочатку, але після декількох прань цей недолік повністю нівелюється. Бязь має відмінну повітропроникність і поглинання, хорошу опірність стирання, витримує велику кількість прань і має доступну ціну.
Постіль із Сатину
Ця тканина виготовляється з крученої бавовняної нитки подвійного плетіння. На лицьовій стороні скручених ниток більше, тому вона виглядає більш блискучою. На дотик матеріал нагадує шовк.
У сатину є кілька різновидів переплетення ниток, в тому числі тканину з рельєфним (жакардовим) візерунком сатин-страйп. В ньому малюнок має вигляд смужок.
Цей матеріал відноситься до розряду елітних тканин, тому постільна білизна сатин-страйпа використовують в готелях преміум класу чи номерах підвищеної комфортності в більш демократичних готелях.
Компанія Chila пропонує постільні комплекти з страйп-сатину виробництва Пакистан щільністю 145 г/м2.
Основні переваги тканини Сатин:
- гладка на дотик, нагадує шовк;
- практично не мнеться;
- добре витримує багаторазові прання;
- кольоровий матеріал чудово зберігає колір, не линяє і не вицвітає.
До недоліків страйп-сатину можна віднести лише те, що якщо спати на білизну в шовковій піжамі, сатин буде трохи ковзати.
Колір ліжку: білий або кольоровий
Біле постільна білизна для готелів є більш кращим з кількох причин. Насамперед, воно завжди асоціюється у осіб з неперевершеною чистотою. Крім цього, за білим білизною значно простіше доглядати. Кольорове білизна з часом хоч і незначно, але вицвітає, тому замінювати окремі елементи комплекту буде складніше.
Тим не менш, багато готелів воліють купити кольорове постільна білизна, підбираючи його під загальний дизайн готельного номера. В такому випадку наша компанія може запропонувати комплекти з сатин-страйпа кольору бордо, коричневий і баклажан. Матеріал виготовляється з пофарбованої натуральними барвниками бавовняної нитки, тому білизна не втратить колір навіть після численних прань.
Розмір постільної білизни має значення
В інтернет-магазині Чила можна придбати комплекти постелі стандартних розмірів або замовити індивідуальне пошиття постільної білизни для готелів, який в залежності від обсягу займає від 3 до 7 днів.
Перед тим, як зробити замовлення, необхідно правильно вказати розміри ковдр і подушок, врахувати розмір ліжка, глибину матраца і наявність наматрацників, які можуть додати кілька сантиметрів до глибині матраца.
Зверніть увагу, що при нестандартних розмірах вартість постільних речей може відрізнятися від зазначених на сайті. Справа в тому, що для пошиття стандартних розмірів використовується тканина шириною 2,2 м, а при індивідуальному пошитті – дорожча закупівлю тканина шириною 3 м.
Купивши новий комплект постільної білизни, можна зазначити, що розміри кожного елемента трохи більше. Це пов'язано з тим, що бавовна є натуральним волокном, яке при перших праннях дає незначну усадку (близько 5%). Враховуючи цю природну усадку при пошитті, робиться запас до 5 см по довжині і ширині.
Який запас постільної білизни потрібно завжди мати
Експерти готельного бізнесу рекомендують мати 3 повних комплекти постільної білизни для кожного номера готелю: один для використання, другий для зберігання, а третій для прання.
Такий запас дозволить захистити постільні приналежності від надмірних прань, дозволить зробити навантаження на пральню більш рівномірною, знизить витрати на прання і стане гарантією того, що номери завжди будуть готові до прийому гостей.
Крім цього, купуючи постільна для готелів оптом, ви отримуєте додаткову вигоду у вигляді знижок.
У компанії Чила постільну білизну для готелів продається оптом і в роздріб, тому завжди можна докупити окремі елементи комплекту, які за якістю матеріалів будуть в точності відповідати придбаним раніше.